İsmailağa’da Emri Bi’l Ma’ruf

//İsmailağa’da Emri Bi’l Ma’ruf

İsmailağa’da Emri Bi’l Ma’ruf

teblig

Hacı Ali Haydar Efendi(KuddiseSirruhû)ya ait olan:“Din-i Mübin-i İslâm’ın devam ve bekası, emri bil maruf, nehyi anilmünkere, inkırazı (yok olması) ise emri bil maruf, nehyi anilmünkeri terk etmeğe bağlıdır”.

Sözlerini âdeta yol gösteren bir kılavuz kabul edip bu minvalde çalışmalarımızı sürdürmeyi ulvî bir amaç ve gaye kabul etmekteyiz.
Hâli hazırda sahasında uzman 20 hoca efendi ile Türkiye’nin özellikle Anadolu’nun birçok yerlerine gerçekleştirdiğimiz Emri Bi’l Maruf seferlerimiz ile kendisine bir ayet veya bir hadis bile ulaşmamış bir tek kimse kalmamasını hedeflemekteyiz.

Vakıf olarak kurmuş olduğumuz Emri Bi’l Maruf Birimi ile amacımız; Efendimiz (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem)in:“Bir ayet dahi olsa benden (işittiklerinizi) başkalarına ulaştırın”hadîs-i şerîfini büyük bir esas kabul ederek Din-i Mübin-i İslâmı her tarafa yaymaya, ulaştırmayaçalışmaktır.

وَلْتَكُنْ مِنْكُمْ اُمَّةٌ يَدْعُونَ اِلَى الْخَيْرِ وَيَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِۜ وَاُولٰئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ﴿١٠٤﴾

“Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır.”Âl-i İmrânSûresi, 104

Yazan | 2017-10-13T12:30:03+03:00 Ağustos 10th, 2015|Kategoriler: Diğer Haberler|Tags: , , , |0 Yorum

Makaleyi Ekleyen :

Yorum Yap