Ana Sayfa » Camiamızdan Haberler » Dünya Müslümanları ve Doğu Türkistan İçin Dua Programı

Dünya Müslümanları ve Doğu Türkistan İçin Dua Programı

dogu-turkistan-ve-dunya-muslumanlari-icin-dua_1

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, İsmailağa Derneği ve Yavuz Sultan Selim Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Doğu Türkistan ve Dünya Müslümanları için Dua programı, bu gece Fatih Camii’nde düzenlendi. Terâvih namazının ardından başlaya program saat 02:00’ye kadar devam etti.

Programda konuşmacı olarak bulunup dua eden hocalarımız Mahmud Eren Hoca Efendi, Salih Topçu Hoca Efendi ve Münir el-Hatîp Hoca Efendi, Doğu Türkistan’da ve dünyanın muhtelif yerlerinde zulüm altında bulunan Müslüman kardeşlerimiz için Allâh-u Te’âlâ’dan yardım, zâlime karşı muzafferiyet ve bu beldelerde ehl-i sünnetin hakimiyeti niyâzında bulundular.

BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Programa çok sayıda ehl-i sünnet hoca efendi iştirâk ederken, halkımız da yoğun ilgi gösterdi. Binlerce kişinin hep bir ağızdan duaya iştirak etmek üzere doldurduğu Fatih Camii avlusunda binlerce el aynı anda semâya yöneldi. Rabbimiz Celle Celâluhûya yakarışın, bu mübârek gecelerde kabûl olmasına duyulan büyük inanç, ümmetin bir araya gelmesiyle pekişirken, hoca efendilerin duygu yüklü dualarına heyecan ve gözyaşları ile yükselen “âmin” nidâları defalarca eşlik etti. Dua cemaati uzun süre tekbirler getirerek Allâh-u Te’âlâ’ya tâzimde bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir